Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres...  

Geri git   Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres... > Dom altında her şey yerli yerinde > Seljak muhabbeti > Münazara ve Münakaşa
Yardım Seljak Listesi Radio and TV Forumları Okundu Kabul Et

Münazara ve Münakaşa Eh bununda kulübü oldu ya neler göreceğiz daha kimbilir...Saygı içinde sevgi pıtırcığı ile ...Kimseyi kırmadan balkanlar hakkında ne tartışmak isterseniz...

Seçenekler Stil
Alt 24. October 2011, 10:33   #1
edito
selvi boylum al yazmalım

edito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 45 Mesaj için 122 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 3 times
Seljak 3 Mesajda 3 Defa Eksilendi!
edito is on a distinguished road
Türkiye'de neler oluyor?

Fazla uzağa gitmeden, sadece bir günlük olay raporu kısaca şöyleydi.

*Bütün Türkiye'de şehitler için yürüyüş yapıldı.
*Van'da deprem oldu.
*Taksim'de bomba patladı.

Yandaş medya sayesinde bu haberlerin sadece bir kısmını alabildik. Neyse ki sosyal medya var. İnternet sitemiz var.

Beni üzen bir husus da var.

Van'dan deprem haberi geldikten sonra "oh iyi oldu, hak ettiler" gibisinden yorumlar yazıldı. Peki ya insanlığımıza ne oldu?

Halk birbirine düşmüş durumda. Provokatif söylemler zaten aklı kıt, cahil toplumumuzu çoktan karanlığa sürüklemiş görünüyor.

Van Belediye Başkanının PKK cenazesinde Apo'nun posterini taşıması tuz biber ekti provokasyonlara. Güzel kardeşim, dostum, komşum; bir Belediye Başkanının riyakarlığı onlarca canın enkaz altında kalmasıyla kıyaslanabilir mi?

Her Kürt terörist midir?

Van, Türkiye topraklarına ait değil midir?

Doğu'da doğdu diye, köyde yaşıyor, elektrikleri hiç olmadı diye, Türkçe konuşamıyor diye bu insanlar düşmanımız mı? Aynı topraktan değil miyiz o zaman?

7.4 büyüklüğünde bir depremin İstanbul'da gerçekleşmesi halinde en az 5 milyon insanın öleceğini biliyor muydunuz?

Biz İstanbullular olarak hiç hata yapmadık mı? Bizim Belediye Başkanlarımız siyasi hatalar yapmadı mı? Kendi halkımız (ki onlara %50 diyoruz) hata yapmadı mı? Bizde bu ölçeklerde bir deprem olduğunda Anadolu halkı "oh iyi oldu, ölsün köpekler" dese nasıl hissederdik? Kalktığımızda ki kalkabilirsek, düşman bellemez miydik onları? İç savaşlar böyle başlamıyor mu?

Bakın arkadaşlar cehalet bir hastalıktır ve neyse ki tedavisi vardır. Ama insanlık başka bir şeydir. Değiştirilemez ve değiştirilemez. Global bir kavramdır. Başımıza gelen felaketleri siyasî provokasyonlarla karşılamak insanlık dışıdır.

Şu sırada Van'da göçük altında bekleyen bir insanın aklına kurtarılamamasının sebebi olarak siyasi gerekçeler gelmiyordur. Eminim hayatta kalmaya çalışıyordur ve belki de üç gün içerisinde kurtarılamazsa öleceğini biliyordur.

Bizi birbirimize düşüren bu olaylara prim vermemeye ve metanetimizi korumaya davet ediyorum.
Saygılarımla
Zec
Alt 25. October 2011, 18:05   #2
laziale
Drugi seljak

laziale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 46 Mesaj için 83 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 3 times
Seljak 2 Mesajda 2 Defa Eksilendi!
laziale is on a distinguished road
Cevap: Türkiye'de neler oluyor?

Bir günlüğün özeti adeta bir ülkenin özeti gibi olmuş. Sn.edito, yandaş medyadan bahsetmişsiniz. Bir tanesinin manşetini görmüştüm: "7.2 az bile!" demişler.. Maalesef etrafımdaki bir çok insan "iyi olmuş, Allah belalarını verdi" nidalarını atmaya başladılar.

Ne güzel (!) ya, ben bu senaryoyu 91-95 yıllarından hatırlıyorum.. Kardeşin kardeşe doğal afette bile düştüğü, insanlığın öldüğü günler..

Doğmuyoruz şimdi o topraklarda...
laziale isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30. October 2011, 16:14   #3
edito
selvi boylum al yazmalım

edito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 45 Mesaj için 122 Teşekkür aldı.
Seljak 3 Mesajda 3 Defa Eksilendi!
edito is on a distinguished road
Cevap: Türkiye'de neler oluyor?

Olaya başka bir bakış açısı getirecek olursak;

Biri Ay diğeri Güneş olmak üzere bir yılda iki adet tutulma gerçekleşir. Bu sene 1,5 ayda tam dört adet tutulma gerçekleşti. Astrolojik anlamda bu "turbo dönüşüm" olarak adlandırılır! Yani, 40 günde yaşayacağımız şeyi 4 satte yaşıyoruz.

Aylardır "uyanışla" alakalı etkinlikler düzenliyoruz. İşte tam da bundan söz ediyorduk.

Kitlesel uyumlanmalar (bakınız 40 defa söylersen olur) anında etki yaratmaktadır. O gün Taksim'de toplanan kalabalığın öfkesi tam da öfenin sebebi kaynağı olan bölgede deprem yarattı diyebiliriz.

Ne var ki turbo dönüşüm öfkeyi merhamete transforme etti.

(tartışalım diye yazmadım, balış açısı geliştiriyorum)

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Eğer var ise yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı