Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres...  

Geri git   Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres... > Dom altında her şey yerli yerinde > Seljak muhabbeti > Anketler
Yardım Seljak Listesi Radio and TV Forumları Okundu Kabul Et

Anketler Forum bünyesinde anket yapmak isteyenlere....

Anketimiz: Sizce Balkanskidom balkanlar hakkında yeterli bir site mi?
Evet başarılı buluyorum! 13 72,22%
Fena değil ama daha iyileri var.. 2 11,11%
Daha çoook fırın ekmek yemesi lazım 2 11,11%
eskiden buralar hep dutluktu bunlar geldi böyle oldu 1 5,56%
Katılımcı sayısı: 18. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler Stil
Alt 29. May 2010, 19:27   #11
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

šarenalaža - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 727 Mesaj için 1.877 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 2 times
Seljak 22 Mesajda 36 Defa Eksilendi!
This message has been groaned: 3 times
šarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutar
Cevap: Sizce Balkanskidom balkanlar hakkında yeterli bir site mi?

Alıntı:
sami savaş´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Günlük yaşamda sıkça başvurduğumuz yöntemlerden biri de tartışmadır.Tartışmada belirli bir konuda tarfların değişik düşünce,gözlem,kanı ve inançların dile getirilmesi söz konusudur.Tartışma,sağ duyu ve hoşgörü sınırları içinde,karşılıklı görüş alışverişi ve kendi görüşünü sonuna dek savunma çercevesinde geliştirilmelidir.Öfkelenme,kavga çıkarma,küçümseme ve hakaret etme gibi olumsuz durumlar tartışmayı bozar.Tartışma ikna etme sanatıdır.Bu ikna etme ve etkileme de özgün düşünceler ve bilgileri dile getirme,özgün örnekler sunma,ilginç karşılaştırmalar yapma konuya farklı açılardan bakma biçimleridir.Kısacası bu niteliklerde donanımlı ve kültürlü üyelerden oluşan sitemizde tartışma konularında sorun yaşıyacağımızı sanmıyorum.
Sevgili Savaş
sanmamak ile emin olmak arasında fark var. Türkiye siyaseti yokken bile bu siteden bir sürü eski üyeyi göndermek zorunda kaldık. İstemesek de gönderdik.
O sizin söylediğiniz seviyeyi tutturmak ise oldukça zor.
Bu günlere kolay gelinmedi yani. Ve yolumuz da oldukça uzun.
detaya girmeye gerek yok bizim misyonumuz türkiye siyaseti değil. Burası bir kültür portalı.
Türkiye siyaseti ihtiyacı duyan için tonla site mevcut. İsteyen orada yapabilir.

Rengarenk dünyada bir adam gezer,
ne zengin, ne fakir, ne mümin, ne zındık,
hiçbir gerçeğe dalkavukluk etmez,
hiçbir yasağı tanımaz...
Bu alacalı dünyada kimdir bu adam, cesur ve üzgün?
šarenalaža isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. May 2010, 19:34   #12
sami savaş
Istučen seljak

Seljak 36 Mesaj için 59 Teşekkür aldı.
Seljak 8 Mesajda 11 Defa Eksilendi!
This message has been groaned: 1 times
sami savaş is on a distinguished road

Alıntı:
seyif´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
guncel ve cok genel siyasi konularin tartisilmasi siteyi ana amacindan uzaklastirir gibime geliyor. insanlar aciklarini formati sizin bahsettiginiz sekilde olan baska forumlardan doldurabilir dogruyu arayabilirler. yeri gelince burada turkiye'deki siyasi sorunlar balkanlarla ilgili olmasina ozen gosterilerek tartisiliyor tartisilabiliyor. kanaatimce konularin alanina ozgu olmasi faydali ve bu tarz siteler icin daha uygun.

Türkiye ile ilgili siyasi,ekonomik,kültürel konuların tartışılması,sitenin amacından uzaklaştırmasından öte renk katacağını düşünmekteyim.Neden başka forumlarda bu konunun boşluğunu doldurmaya çalışalım?Türkiye ile tarihten gelen bir kültür birlikteliği yaşadığımız gibi bakın şu an yazışma dilide Türkçedir Değilmi?kısacası yönümüzü Balkanlara çevirirken üzerinde yaşadığımız bu topraklardaki konular bizi fazlasıyla ilgilendirmektedir.
sami savaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. May 2010, 19:39   #13
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

This message has been groaned: 4 times
šarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutar

Alıntı:
Türkiye ile ilgili siyasi,ekonomik,kültürel konuların tartışılması,sitenin amacından uzaklaştırmasından öte renk katacağını düşünmekteyim.Neden başka forumlarda bu konunun boşluğunu doldurmaya çalışalım?Türkiye ile tarihten gelen bir kültür birlikteliği yaşadığımız gibi bakın şu an yazışma dilide Türkçedir Değilmi?kısacası yönümüzü Balkanlara çevirirken üzerinde yaşadığımız bu topraklardaki konular bizi fazlasıyla ilgilendirmektedir.
balkanskidom'u yanlış anladığınız anlaşılıyor. Yeni olduğunuz için muhtemelen bazı kısımları görmediniz henüz.
dom'da sadece türkiye siyaseti yasak onun dışında herşey serbest. Biraz bakarsanız rahatlıkla görebilirsiniz. Türk sanat musikisi bile var.
Sonuçta balkanlarla türkiye kültürü içiçe bir bütündür biribirinde ayırmak abes olur.
yani ;
Siyaset cızz
diğerleri cici

hiçbir yasağı tanımaz...
Alt 29. May 2010, 19:55   #14
sami savaş
Istučen seljak

[quote=šarenalaža;22747]Sevgili Savaş
sanmamak ile emin olmak arasında fark var. Türkiye siyaseti yokken bile bu siteden bir sürü eski üyeyi göndermek zorunda kaldık. İstemesek de gönderdik.
detaya girmeye gerek yok bizim misyonumuz türkiye siyaseti değil. Burası bir kültür portalı.
Türkiye siyaseti ihtiyacı duyan için tonla site mevcut. İsteyen orada yapabilir.

Sn.šarenalaža,
Elbette fark olduğunu biliyorum.Kültür portalı ne demek olduğunu inanın bilmiyorum.Bana göre kültür ulusaldır;okumak anlamak,görebilmek,görebildiğinden anlam çıkarmak bilinçlenmek,düşünmek,zekayı eğitmektir.Ayrıca kültür;Bir insan topluluğunun a-devlet yaşamında b- düşünce yaşamında,yani bilimde toplumbiliminde ve güzel sanatlardac-ekonomik yaşamda,yani tarımda,saanatta,ticarette,kara,deniz ve hava ulaşımcılığında yapabildiği tüm faaliyetlerin bileşkesidir.?ayrıntıya zaten girmenizi istemiyorum,gerekte yok;ancak yüklendiğiniz misyona uygun davranırken dini konular misyonunuzun içersinde mi?bilmek isterim.Eğer siyasi konular işlenmiyor ise dini konular hemde bir partinin güdümündeki gazeteden "milli gazete" işlenmesine nasıl izin veriliyor?çelişki değilmi?
Alt 29. May 2010, 20:08   #15
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

This message has been thanked: 1 times
This message has been groaned: 4 times

[quote=sami savaş;22750]
Alıntı:
šarenalaža´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Savaş

Sn.šarenalaža,
Elbette fark olduğunu biliyorum.Kültür portalı ne demek olduğunu inanın bilmiyorum.Bana göre kültür ulusaldır;okumak anlamak,görebilmek,görebildiğinden anlam çıkarmak bilinçlenmek,düşünmek,zekayı eğitmektir.Ayrıca kültür;Bir insan topluluğunun a-devlet yaşamında b- düşünce yaşamında,yani bilimde toplumbiliminde ve güzel sanatlardac-ekonomik yaşamda,yani tarımda,saanatta,ticarette,kara,deniz ve hava ulaşımcılığında yapabildiği tüm faaliyetlerin bileşkesidir.?ayrıntıya zaten girmenizi istemiyorum,gerekte yok;ancak yüklendiğiniz misyona uygun davranırken dini konular misyonunuzun içersinde mi?bilmek isterim.Eğer siyasi konular işlenmiyor ise dini konular hemde bir partinin güdümündeki gazeteden "milli gazete" işlenmesine nasıl izin veriliyor?çelişki değilmi?
Şimdi sevgili Savaş eğer bir konu hakkında konuşacakak konuşalım yoksa konu başlığını dağıtmayalım.

milli gazetedeki yazıları kişi kurallar çerçevesinde yayınlıyorsa ve bu TC anayasasına uygun hareket eden bir gazete ise forum için sorun yoktur. Çünkü forum kuralları TC yasalarına paraleldir.
Yok yasadışı bir durumdan bahsedecekseniz veya bir partinin mihmandarlığı söz konusu ise bu spesifik yapılıyorsa gereken tedbirler alınıyor. Yok gözden kaçtığını düşünüyorsanız sağda solda yazmak yerine özel mesaj yoluyla yöneticilerle paylaşın.
(ki bunu duyurularımızda daha önce dile getirmiştik. aramaya ve incelemeye nanalım kafamıza göre yazmayalım.)
Bu forumun yönetimi her yazı konusunda sever veya sevmez tarafsız olma kararı almıştır. Okuyucuların okumamak gibi bir özgürlüğü var tabii ki. Eksileme özgürlüğü de var. Bak benim yazıları eksilemişler allah cezanızı versin diyor muyum. Bundan daha güzel demokrasiyi tayyipler aleminde bile bulamassınız.

(hmm vay adiler nasıl da eksilemişler..hmmmm sorarım lem ben size )

din konusuna gelince. Misyon-Vizyon çerçevesinde her din hakkında yazı yazılabilir belirli sınırlar aşılmadıkça aşıldığını düşünüyorsanız bunu bizimle paylaşın. Seve seve değerlendiririz.
Dediğim gibi lütfen kuralları misyon vizyonu okuyalım duyurlara bakalım
ben yoruluyorum yazmaktan. dilimde tüy klavyemde kaktüs bitti...
yok burası çok kaka bir site diyorsanız da o sizin bileceğiniz iş
herkes özgür !

kıssadan hisse :dozajını kaçıran adamı kanatla ödüllendiriyoruz sonra uçuyorlar melek oluyorlar.
bu sadece din değil her konuda geçerli. orda paşa gibin kural var. sorun kuralsa onu başka yerde tartışalım.

hiçbir yasağı tanımaz...
Alt 29. May 2010, 22:30   #16
sami savaş
Istučen seljak

[quote=šarenalaža;22751]
Alıntı:

Şimdi sevgili Savaş eğer bir konu hakkında konuşacakak konuşalım yoksa konu başlığını dağıtmayalım.

milli gazetedeki yazıları kişi kurallar çerçevesinde yayınlıyorsa ve bu TC anayasasına uygun hareket eden bir gazete ise forum için sorun yoktur. Çünkü forum kuralları TC yasalarına paraleldir.
Yok yasadışı bir durumdan bahsedecekseniz veya bir partinin mihmandarlığı söz konusu ise bu spesifik yapılıyorsa gereken tedbirler alınıyor. Yok gözden kaçtığını düşünüyorsanız sağda solda yazmak yerine özel mesaj yoluyla yöneticilerle paylaşın.
(ki bunu duyurularımızda daha önce dile getirmiştik. aramaya ve incelemeye nanalım kafamıza göre yazmayalım.)
Bu forumun yönetimi her yazı konusunda sever veya sevmez tarafsız olma kararı almıştır. Okuyucuların okumamak gibi bir özgürlüğü var tabii ki. Eksileme özgürlüğü de var. Bak benim yazıları eksilemişler allah cezanızı versin diyor muyum. Bundan daha güzel demokrasiyi tayyipler aleminde bile bulamassınız.

(hmm vay adiler nasıl da eksilemişler..hmmmm sorarım lem ben size )

din konusuna gelince. Misyon-Vizyon çerçevesinde her din hakkında yazı yazılabilir belirli sınırlar aşılmadıkça aşıldığını düşünüyorsanız bunu bizimle paylaşın. Seve seve değerlendiririz.
Dediğim gibi lütfen kuralları misyon vizyonu okuyalım duyurlara bakalım
ben yoruluyorum yazmaktan. dilimde tüy klavyemde kaktüs bitti...
yok burası çok kaka bir site diyorsanız da o sizin bileceğiniz iş
herkes özgür !

kıssadan hisse :dozajını kaçıran adamı kanatla ödüllendiriyoruz sonra uçuyorlar melek oluyorlar.
bu sadece din değil her konuda geçerli. orda paşa gibin kural var. sorun kuralsa onu başka yerde tartışalım.
Sn.šarenalaža

Konuyu açmış ve yoruma açık olduğunu belirten ben değil sizsiniz değilmi?bu konuyla ilgili sagda solda yazı yazdığımı nerden çıkarttınız?
Size önerim tartışma hakkında yazdığım yazıyı dikkatle okumanızdır.
Sonuçta kurallarınız içersinde üyelere kanat takıp uçurma gibi bir kuralın olduğunu görmedim,ben bu site hakkında kaka bir sitede demedim.Siz editör olabilirsiniz hatta sitenin sahibide olabilirisiniz ama üyelere aba altından sopa gösterme hakkınız olmadığını size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
Alt 29. May 2010, 22:42   #17
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

This message has been groaned: 3 times

[quote=sami savaş;22752]
Alıntı:
šarenalaža´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sn.šarenalaža

Konuyu açmış ve yoruma açık olduğunu belirten ben değil sizsiniz değilmi?bu konuyla ilgili sagda solda yazı yazdığımı nerden çıkarttınız?
Size önerim tartışma hakkında yazdığım yazıyı dikkatle okumanızdır.
Sonuçta kurallarınız içersinde üyelere kanat takıp uçurma gibi bir kuralın olduğunu görmedim,ben bu site hakkında kaka bir sitede demedim.Siz editör olabilirsiniz hatta sitenin sahibide olabilirisiniz ama üyelere aba altından sopa gösterme hakkınız olmadığını size gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
kimse burada yazın diye sizi zorla sopa ile tutmuyor
forum kurallarını ve kendi içerisindeki esprileri anlamıyor iseniz o da sizin sorununuz.
Burası dom buranın kendine özgü kuralları var uyarsınız ya da uymazsınız
uymayanlar için formül bellidir .
Gelipte şu forumda böyle bu forumda şöyle demenin bir anlamı yok. burası kendine özgü bir site.
sopayı neden kendinize aldığınızı anlamış değilim. o genel bir yazı idi. onun üzerindeki anayasa ile alakalı yazının olduğu gibi.

espriden anlamayan nesle aşina değiliz!

ha bir de :
evet forumda bir düzen ve bir saygı var aykırı olanlara kanat takıyoruz(bu işin esprisiydi ) isteyen istediği gibi algılar!!

hiçbir yasağı tanımaz...
Alt 7. April 2011, 16:16   #18
eskiAcik
Prvi seljak

Seljak 2 Mesaj için 2 Teşekkür aldı.
Seljak 1 Mesajda 1 Defa Eksilendi!
eskiAcik is on a distinguished road

daha cok aktif uyelerin olmasi gerek uye sayisi cok az.
eskiAcik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10. April 2011, 21:47   #19
laziale
Drugi seljak

laziale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 46 Mesaj için 83 Teşekkür aldı.
Seljak 2 Mesajda 2 Defa Eksilendi!
laziale is on a distinguished road

Ben bu siteden çok zevk alıyorum, her girdiğimde bu sıcak ortamla karşılaşıyorum ve bir kere bile "bu nedir kardeşim" demedim.
En sevdiğim olay ise, her türlü konuyu uygun bir usturupla tartışabilmek ve güzel karşılıklar alabilmek. Tansiyon artabilir elbette ama kavgalar ve saçma sapan ters davranışlarla hiç karşılaşmadım.

Evet Balkanskidom'u beğeniyorum fakat birçok şey de eksik geliyor gözüme, özellikle son zamanlardaki durgunluğu..

Doğmuyoruz şimdi o topraklarda...
laziale isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Eğer var ise yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı