Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres...  

Geri git   Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres... > Dom altında her şey yerli yerinde > Seljak muhabbeti > Genel ve Güncel
Yardım Seljak Listesi Radio and TV Forumları Okundu Kabul Et

Genel ve Güncel Dünyada genel ve güncel olan ilginç gelen her şeyi burada paylaşabiliriz...

Seçenekler Stil
Alt 14. September 2009, 20:19   #41
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

šarenalaža - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 727 Mesaj için 1.878 Teşekkür aldı.
Seljak 22 Mesajda 36 Defa Eksilendi!
šarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutar
Cevap: Sırp barıştan ne anlar?

Alıntı:
betibup´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bu arada ja nisam seljak napisite sarajka
ti si seljak ti veruj mi

Rengarenk dünyada bir adam gezer,
ne zengin, ne fakir, ne mümin, ne zındık,
hiçbir gerçeğe dalkavukluk etmez,
hiçbir yasağı tanımaz...
Bu alacalı dünyada kimdir bu adam, cesur ve üzgün?
šarenalaža isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. November 2009, 17:07   #42
pomak
Prvi seljak

pomak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 13 Mesaj için 36 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 5 times
Seljak 1 Mesajda 1 Defa Eksilendi!
This message has been groaned: 1 times
pomak is on a distinguished road

Alıntı:
sejkic´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Türkiye'de yaşayan bizler
savaş zamanı sıcacık yataklarımızda uyuyup
savaş bittiğinde uyanıp kendimizde yorum hakkı buluyoruz,

sırplardan nefret etmelimi gibi fikir beyanında bulunacak kişiler;
ne bizim gibi Turkiye'de yaşayan Boşnaklardır, ne Sancakta nede Karadağda yaşayan Boşnaklardır, nede Ayhan Demirdir
Bosnadan biri okusa güler bunlara

Burda yazan okuyan kaç kişi hayatında sırp görmüş yakın temas yaşamış
ben görmedim siz gördünüzmü hiç,

Fikir sahibi olma ve beyan etme hakkı; 300,000 şehit veren, sırp tarafından katledilen, Bosnada yaşayan Bosnalı Boşnaklardadır,
gidin Bosnada kamuoyu yoklaması yapın ne diyecekler görün

kimse maval okumasın.

Iyi hos diyorsunda simdi haydiyin bizlerde 300 bin sirp keselim mi , dogrusu bumu? Kosovada kac bin sirp ölduruldu sirp askerleri cekildiginde biliyormusun? Pristinanin dogu tarafindaki sitelerde camlardan atilan sirp aileler cabasi.
Benisvecte yasiyorum ve burda yasadigim sitelerde sirplarda var bosnaklarda onlarlada sohbetim var ama burada catisan yok,cunku devlet fasizmi köruklemiyor.Her yerde yönetenler irkciligi köruklerse halklarda suruler halinde buna katilir ama ne yaptiginida cokta bilmez.
Ben sahsen sirplarla karsilastim 11 ayin kosovada gecti.Simdi devletlerin fasizme yönelerek irkcilik yapmasi sonucu halklarin birbirine dusman olmasi ne kadar dogru merak ediyorum.
pomak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29. November 2009, 21:13   #43
gavranovic
Treci seljak

Seljak 9 Mesaj için 15 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 1 times
Seljak 1 Mesajda 1 Defa Eksilendi!
gavranovic is on a distinguished road

bu sitede en begendigim ve taktir ettigim sey,konularin seviyeli tartismalarla tansiyonu yukseltmeden bilgi ve dusuncelerin paylasilmasi...benim dedem 1930 yilinda bosna dan gocmusler,son savastan yillarca oncesinden...keyfinden gocetmemis...bosnaklari o topraklara dar eden sirp hirvat herneyse pek cok etken var.bugune gelirsek,insanoglunun tarihi gelisimine bakarak hala ayni yerdemi kalacagiz.hayatin asil amaci kamil varlik olmak degilmi..tekamul etmek uluslar icin de gecerli..ama dersini almis olarak ayni hezimeti yasamamak adina,bilincli olmak,birey olarak hepimizin gorevi..kurtulus harbinde babamin babasi yunana esir dusmus,egede yasanan yunan zulmu nasil unutulduysa yunan sanatcilarla nasil simdi tavernalarda ayni sarkilari terennum ediyorsak.. bugun bosnada yasayanlar da zaman icinde tekrar kaynasmak zorundalar...kin beslemek ve bunu koruklemeye karsiyim..artik bilinc sahibi sag duyu sahibi olup,birlikte yasamayi ogrenmeliyiz ve bu arada gucumuzu korumaliyiz,herzaman buyuk balik kucuk baligi yutar.su bu devletin merhametiyle bu isleri kendi bagimsizligimiz havale edemeyiz turklerde bosnaklarda kendi gucunu kesfedip,korumali...benden bu kadar..bosnak halkini benden daha cok kimse sevemez

Konu gavranovic tarafından (30. November 2009 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir.. Sebep: imla hatasi yapmayalim
gavranovic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30. November 2009, 02:34   #44
od vranovci
Treci seljak

od vranovci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 1 Mesaj için 4 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 4 times
Seljak 1 Mesajda 4 Defa Eksilendi!
This message has been groaned: 4 times
od vranovci is on a distinguished road

Merhaba sevgili dostlar,Bu yazının muhatabı Ayhan Demir'dir. Okuyup da zaman kaybetmeyin!!!! Uzunca bir süre bu tartışmayı izledim! ......'nin biri, bir kuyuya taş atmış, kaç kişi çıkaracak diye merak ettim. Aslında bir çok taş atmış, neyseki sadece bir tanesinin peşine düşülmüş. -......- arkadaşın çok fazla bir fikri olduğunu sanmıyorum. Umarım bu taşı çıkarmak için cansiperane çalışan arkadaşlarımızdan bir şeyler öğrenmiştir.Alıntı yaptığı gazeteyi dileyen arkadaş dilediği yerden satın almak yada web sitesinden diğer haber ve yorumlarına dilediği zaman ulaşabilir. Alıntı yaptığı konularda bir fikri yoksa bu alanı niye iştigal ediyor? Ha.. birde iki satır bir şeyler karalama lütfunda bulunmuştu bu ....... arkadaş, bi de eksilenmiş, bi kızmışki bu duruma...üzerine bir kaç satır daha karalamış....öğrenmeye başladı...artık yazmaya başladı sanıyordum ki, yanılmışım sadece kızmış ;-) Sn. .......arkadaşım, eğer herhangi bir fikrin yoksa sus ki seni 'molla' zannetsinler....bak ben konuşuyor muyum? okuyorum öğreniyorum? Aklımın yettiği kadar yazıyorum...bence sen de denemelisin....
od vranovci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. December 2009, 00:48   #45
dahilaga
Stražar Za Seljake

dahilaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 134 Mesaj için 349 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 2 times
Seljak 11 Mesajda 13 Defa Eksilendi!
dahilaga is on a distinguished road

Sn Od Vranovci

Bu başlığı acan arkadasin şahsı hakkındaki düşüncelerinizden çok yazdigi yazı hakkindaki fikir ve elestirilerinizi okumayi tercih ederiz...

Bu forumda "Siyasi " yazı yazmanın iki tane kesin kuralı vardır.

Birincisi ,üye olup kendi imzanızla yazmanız.(copy/paste olmaması)
İkincisi, Balkan Siyaseti hakkında olması. (Türkiye siyasetine kapalıyız)

Bu üye arkadaş her iki konuda da uyarılmıştır...

Siz de kendi imzanızla Balkan siyaseti veya sadece bu başlık hakkındaki görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Sıra bekleyenlerle birlikte 4500 civarı üye var bu forumda.Ve biz forum dışında kimsenin nerde ne yaptığı, ne yazdığı,ne yediği ve ne içtiği ile ilgilenmiyoruz.

Sadece fikirlerle ilgileniyoruz.Beğenmiyorsak "hayır öyle değil böyle diyoruz"
dahilaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 3. December 2009, 10:14   #46
sejkic
Prvi seljak

sejkic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 21 Mesaj için 51 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 2 times
Seljak 6 Mesajda 6 Defa Eksilendi!
This message has been groaned: 1 times
sejkic is on a distinguished road

Sayın Pomak,
bu konu çok sıktı artık
alıntı yapmışsınız benden o yuzden cevap veriyorum yoksa yazmazdım
bize Kosova'yı örnek vermişsiniz sırpları camdan atmışlarmış, Kosovanın zate Bosna ile alakası yok
bunu yazmaktaki amacınız bakın onlarda çektimi demek,
sırp ordusu gidince sırplar neler çekti dediniz (kaldıki sırp ordusunu biryere girdiğinde mutlaka kan var sadece çıktığında olan kanmı rahatsız etti sizi)
öyleyse 99'da Racak katliamını kim yaptı?
Bu yazdığınızdan anladığım; 90'larda Kosovada Arnavutlara yapılan etnik temizlik
Yüzbinlercesinin Makedonya'ya Karadağa sürülmesi sizi etkilemedi
birkaç bin sırpın yaşadıklarımı etkiledi. bumudur.

Herkes kendi işine baksın en sağlıklısı bu,
ben Bosna kökenli olarak şunu diyorum yaşananları Bosnalılar unutmaz mümkün değil
benim kanımdan benim canımdan ölenler derler, sizi ilgilendirmez.
yazmışsınız bizdemi keselim 300 bin sırbı demişsiniz
ne zaman biz olduk, Siz biz değilsiniz, bizde siz
Biz diyerek; yaşananları anlıyor ve biz sizin yanınızdayız diye sahipleniyorsanız,
o yuzden biz diye konuşuyorsanız, sizden başka bir yazı dili görürdük

Devlet faşizmi dediniz
sürüler kitleler ne yaptığını bilemez dediniz
valla orada yapılanlar gayet sistemli ve ne yapıldığı bilinir bir şekilde oldu
Herkes ne yaptığını çok iyi biliyordu
birtek Boşnaklar neler olduğunu, ne yaptıklarını ve ne yapıldıklarını bilmiyordu Sayın Pomak
Boşnakların yüzyıllardır sıra ile bu kadar zulum görmesi kültürlerinde asla ırkçılığa yer olmaması sebebi iledir,
örnek Bosna, enaz 10 tekkerrurden sevdiğin komşun tarafından boğazlanıyorsun,
insan 10'un birinde akıllanır dimi, akıllanmamışlar, demekki yokmuş.
Bosnalılar savundukları hangi ırkçı politika ile kışkırtma ile kendilerini katlettirmişlerdir
buda ayrı trajedi mi trajikomedimi artık ne derseniz deyin.

Bekara karı boşamak herzaman daha kolaydır.

Sn. Ayhan Demire gelince,
Benim fikrimdir, eleştiri olarak kabul etmesini bekliyorum
Kendisi yazar ve bırakır, hatta yazmaz çoğunlukla alıntı yapar, ve gazetenin reklamı amaçlıdır. Her platformda taban genişletmek kitlelerle irtıbatta olmaktır amaç.
İnanın buda çok sıktı artık

Sn. Ayhan Demir
Biz istemediğimiz halde Boşnaklarla bukadar gönülden ilgilisiniz
Milli Görüş öğretisinden gelen biri olarak; Avrupanın politikalarını sayfalarca yazdınız
sırplara bu kadar giydirirken birde Türkiyedeki şuanki hükümetin güttüğü politikayı yazsanız
sizinle aynı gelenekten gelen Sn. Cumhurbaşkanı Abdullah Gülün, Faruk Çeliğin, Ömer Dinçerin
koskoca 23 seneden sonra sırbistana gidip boris tadiçle el sıkışmasını,
sırbistanla ilişkilerin ileriye taşınması amaçlı demeçlerini sevgi gösterisini,
ilişkileri stratejik işbirliği hedefine doğru götürmeyi düşünüyoruz demesini
nasıl karşılıyorsunuz?
Sizce oradaki Boşnaklar veya Kossovalılar bunları okuyunca seyredince ne düşünürler ne hissederler? ha ne dersiniz.
bu konuya ithafen
Ayhan Demir imzalı eleştiri yazınızı veya gazetenizden herhangi birinin bir yazısını bekliyoruz
bakalım görebilecekmiyiz

Son söz; bekara karı boşamak herzaman daha kolaydır.

Konu sejkic tarafından (3. December 2009 Saat 12:16 ) değiştirilmiştir..
sejkic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17. July 2010, 02:28   #47
seyif
vojvodinka

Seljak 255 Mesaj için 436 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 1 times
Seljak 3 Mesajda 4 Defa Eksilendi!
seyif is on a distinguished road

Alıntı:
šarenalaža´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

sancaklıları aşağılayacağınıza mezarlıklara bakın orada belki bizden daha fazla sancaklı şehit vardır. Onlar olmasaydı bu savaşı kazanamazdık. (cümle tam olmayabilir ama mana böyledir. )
su konusma olabilir;

Aliya İzzetbegoviç 12 Ocak 1994 tarihinde Saraybosna’da SDA yönetim kurulunda yaptığı konuşmada; Boşnakların yeni gelenler köylüler (Sancaklılar) ve şehirliler şeklinde bölünmeye çalışıldığını ve bunun büyük bir aldatmaca olduğunu belirterek, “gidin ve Saraybosna civarında gömülü olan Sancaklı askerlerin mezarlarını sayın. Ayırmak isteyene yazıklar olsun! Sancaklılar bizimle beraber savaştılar. Nihayetinde onlar, Berlin Kongresi’nden daha az şanslı kısmına mensuptular... Sancaklılar kimi zaman burada kendilerini sıkışmış hissederler. Şöyle bir düşünün kim bu ülke için çalışıyorsa iyidir. Diğerler kötüdür...’’*

*Aliya İzzetbegoviç, Çudo u Bosni, Sarajevo, Salfu, 2002, s. 43.
kaynak: Metin KRLİÇ, MİLLİYETÇİLİK VE ETNİK MİLİYETÇİLİK, SIRBİSTAN VE KARADAĞ ÖRNEĞİ, Yuksek Lisans Tezi.
seyif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Eğer var ise yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:28 .