Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres...  

Geri git   Balkanskidom - Göç edemeyeceğiniz tek adres... > Dom altında her şey yerli yerinde > Seljak muhabbeti > Münazara, Münakaşa, Felsefe ve Edebiyat
Yardım Seljak Listesi Radio and TV Forumları Okundu Kabul Et

Münazara, Münakaşa, Felsefe ve Edebiyat Balkanlarda felsefe ve edebiyat...Münazara da mümkün tabi...

Seçenekler Stil
Alt 17. June 2009, 01:03   #21
dahilaga
Stražar Za Seljake

dahilaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 134 Mesaj için 349 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 3 times
Seljak 11 Mesajda 13 Defa Eksilendi!
dahilaga is on a distinguished road
Cevap: Biliyor musunuz aslında ben de bir boşnağım!

Valla ben olaya soyle bakiyorum,
Banu sestramiz Ayda majkamiz,Yesim topragimiz,Candan hemserimiz hepsi fistik gibi kadinlar..

Eger kendileri ben Bosnagim Makedonum Arnavutum falan diyorlarsa bence hic mahsuru yok.. seref duyariz..

Cunku oteki turlu ,yillarca Arif Senturk (berber 62 ) tek basina goturdu isi..Ki bu hanimlara gore tercih-i gayri kabildir..(bilin bakalim bu nece)...

Etnik kimlik bilinclenmesinde internetin yayginlasmasini ve sarki ,turku tarih gibi konulara ulasimin da o olcude kolaylastigini hatirlatmak isterim..
Daha once bir sarkinin orjinalini dinlemek icin 18 saat otobusle gidiyoruk..
Simdi bir tik uzakta..
Bu forum bile internetin bir nimeti..Nerden bulacaktik birbirimizi..
dahilaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17. June 2009, 02:44   #22
vranovci
Stražar Za Seljake

vranovci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 146 Mesaj için 317 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 2 times
Seljak 3 Mesajda 3 Defa Eksilendi!
vranovci is on a distinguished road

1969 da yazılmış şarkısını maksimum 10 sene evvel çıkardığı kasedinde tekrardan söyleyip, balkanlılığı aklına yine de gelmediyse, rumeli ile ilgili bir dizi reyting rekorları kırıyosa, yozgat ta komutan eşleri damat oro su oynuyosa şu zamanda. 2009 da boşnaklığı aklına geliyorsa süper starda olsa ben bu durumdan bir reyting beklentisi içinde olduğunu algılıyorum. buna ihtiyacı olmasada. candan erçetin başım üstüne ama ajda pekkan veya yeşim salkım ı ben almayım alan varsa da üstü kalsın...bu yazı onları bozar mı bozmaz gene de baş me briga...
Alt 5. August 2009, 18:08   #23
seyif
vojvodinka

Seljak 255 Mesaj için 436 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 1 times
Seljak 3 Mesajda 4 Defa Eksilendi!
seyif is on a distinguished road

Alıntı:
šLjiVoVicA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Son olarak Ajda Pekkan da Suzan Kardeş konserinde "Biliyor musunuz, aslında ben de bir boşnak'ım" demiş.
"Taa 35 yıl öncesine gideceğim, Ajda Pekkan'ın "Aslında ben Romen kızıyım. Yani Avrupalı'yım. Ailem Romen göçmenidir" havaları attığı günlere... "Öyleyse burada neden duruyorsun Romanya'ya git" denilince... Hatta şarkı söylerken sahneye içki kadehi atılınca çark etmişti. Halis Türk kızı olmuştu"

bugun baska bir forumda rastgeldim bu yaziya. romen mi bosnak mi simdi ajda pekkan?
seyif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. August 2009, 00:25   #24
šarenalaža
Seljak Sa Macugom

šarenalaža - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 727 Mesaj için 1.877 Teşekkür aldı.
Seljak 22 Mesajda 36 Defa Eksilendi!
šarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutaršarenalaža de yetenek var...yürü be seni kim tutar

Alıntı:
vranovci´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1969 da yazılmış şarkısını maksimum 10 sene evvel çıkardığı kasedinde tekrardan söyleyip, balkanlılığı aklına yine de gelmediyse, rumeli ile ilgili bir dizi reyting rekorları kırıyosa, yozgat ta komutan eşleri damat oro su oynuyosa şu zamanda. 2009 da boşnaklığı aklına geliyorsa süper starda olsa ben bu durumdan bir reyting beklentisi içinde olduğunu algılıyorum. buna ihtiyacı olmasada. candan erçetin başım üstüne ama ajda pekkan veya yeşim salkım ı ben almayım alan varsa da üstü kalsın...bu yazı onları bozar mı bozmaz gene de baş me briga...
onu bilemem
ama bize ilkokulda gavur derlerdi ben hayatım boyunca yugoslavyalıyım demeyi bırakmadım ...dağılana kadar
ama bazı kişilerin bundan hiç bahsetmediğini bilirim. (bu da bir tercih yadırgamıyorum)
Gavursunuzudur çünkü, dışlanırsınız
ve dışlanmadım diyemem
ama arnavut inadı işte demeye devam ettim

bu gün konuştuk bu mevzuyu bir arkadaşım bir şey dedi. Ben boşnağım dedi ise duygusallık göstermiş. Bak boşnaklık daha çok basında çıkıyor. Düne kadar kim biliyordu ki kültür yayılıyor dedi.
Farklı bir bakış açısı ...

Rengarenk dünyada bir adam gezer,
ne zengin, ne fakir, ne mümin, ne zındık,
hiçbir gerçeğe dalkavukluk etmez,
hiçbir yasağı tanımaz...
Bu alacalı dünyada kimdir bu adam, cesur ve üzgün?
šarenalaža isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 6. August 2009, 08:33   #25
vodolia
Seljak Sa Macugom

vodolia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 438 Mesaj için 1.456 Teşekkür aldı.
Seljak 4 Mesajda 4 Defa Eksilendi!
vodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutarvodolia de yetenek var...yürü be seni kim tutar

ilginç..ben her zaman Boşnak olarak ifade ettim kendimi ve hiçbir zaman da dışlanmadım...tersine hep sempati uyandırdı insanların gözünde ve her zaman avantajlarını yaşadım..
vodolia isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 11. August 2009, 10:44   #26
sejkic
Prvi seljak

sejkic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Seljak 21 Mesaj için 51 Teşekkür aldı.
This message has been thanked: 1 times
Seljak 6 Mesajda 6 Defa Eksilendi!
sejkic is on a distinguished road

Çocukken bana Tito derlerdi, sebep Yogoslav göçmeni olmamız ama biz Bosnalı Boşnaktık ya neyse
Titoyu oldum olası hiç sevmedim, çocuk aklıyla o kadar etkilenmişim ki, halada devam eder, kaldı ki bizlerin o dönemle alakası yoktur...
Yogoslav göçmeni ama Yugoslav değil , sevimsiz gelirdik insanlara neden hala bilmem, ha birde şu var Yogoslav göçmeni ama Boşnak dedinmi antipatiklik azalırdı nedeni çok basit birşeymiş fakat nasılsa bu aralar çözdüm.
Neyse bir arkadaş karikatür yapıştırmış, yazılan 3 sayfayı dahada yazılabilecek birkaç sayfayı yazmadan anlatmış, aslında yazmamıza bile gerek yok.
Bu sosyolojik olayın, Ajda Pekkanın 70 sene sonra köklerini doğru yanlış açıklamasının sebebini çok iyi anlatıyor,
Şuan ülkemizde yaşanan siyasi, kültürel, sosyolojik değişimin, rüzgarın sahnede yaşanan izdüşümüdür bu, AYRICA
mutlaka dışarıdan olsunda nereden olursa olsun Çerkes, Boşnak, Arnavut, Arap deden veya nenen olacak farklı olacaksın, eskiden PAŞA TORUNU olmak vardı şimdi yeni Trend bu,
yeni trend başka menşeiden olmak, farklı olmak, Kökenle Caka satmak
Sevimsiz Yogoslav Göçmenleri artık sevimli oldu

Neyse Bıraksınlar Boşnaklık bize kalsın 70 sene unutmuşsun 70'inden sonra gelen Boşnaklığınla ancak Şantelle yada Bregovicle düet yaparsın SATARDA...
ÇÜNKÜ İYİ BİR SANATÇI DİNAMİKLERİ TAKİP ETMEK, OKUMAK ZORUNDADIR.

SATAR SATAR

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Eğer var ise yetkileriniz
Yeni Mesaj yazma yetkiniz aktif değil dir.
Mesajlara Cevap verme yetkiniz aktif değil dir.
Eklenti ekleme yetkiniz aktif değil dir.
Kendi Mesajınızı değiştirme yetkiniz aktif değil dir.

Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı